• Szkolny Budżet Obywatelski

          • Zapraszamy do realizacji "Szkolnego Budżetu Obywatelskiego", którego celem jest stworzenie projektu korzystnego dla szkoły i naszej szkolnej społeczności, np. zakup pomocy naukowych, impreza szkolna, wyposażenie klasy itp. Wybrany projekt zostanie zrealizowany a kwota, która została przeznaczona na jego realizację to 1000 zł. z Rady Rodziców. Projekt przygotowuje grupa uczniów (przy współpracy rodziców i nauczycieli) i przedstawia go do 4.04.2022 powołanemu zespołowi. Realizacja wybranych pomysłów będzie miała miejsce do 17.06.2022.

            Projekt_-_wniosek_do_wypelnienia.pdf​​​​​​​

            HarmonogramSzBO.pdf

            Regulamin_SzBO.pdf​​​​​​​

          • Projekt CREDO

          • Pani Kasia Poraj zachęca wszystkich nauczycieli, uczniów, rodziców a także sympatyków naszej szkoły do uczestnictwa w projekcie CREDO. CREDO to projekt stworzony przez naukowców z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie, mający na celu badanie promieniowania kosmicznego. Każdy użytkownik smartfona może być członkiem tego projektu. Wystarczy w swoim telefonie zainstalować aplikację CREDO Detector, następnie zarejestrować się, podając nazwę drużyny, dla której zbiera się punkty (nasza drużyna to Łowcy.SP) i uruchamiać aplikację w nocy. Więcej informacji na temat łapania cząstek promieniowania a także ranking naszej drużyny w konkursie „Łowcy cząstek” można sprawdzić na stronie https://credo.science/lowcyczastek. Projekt trwa do 30.06.2020 r. Serdecznie zapraszamy, ponieważ każdy z nas może stać się członkiem naukowego projektu.

          • Bezpłatna infolinia

          • 800 080 222– rusza całodobowa bezpłatna infoliniadla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów.

            Więcej informacji na Librusie

          • UWAGA! OD 1 KWIETNIA WCHODZĄ NOWE PRZEPISY DOTYCZĄCE WYŻYWIENIA W SZKOLE

          • Zgodnie z Ustawą prawo oświatowe art. 106  dyrektorzy szkół i przedszkoli mają obowiązek zawarcia porozumienia z Burmistrzem Świecia w sprawie zasad wyżywienia i wysokości opłat za obiady w stołówkach szkolnych. Jednocześnie art. 52, ust.15 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych opłaty za wyżywienie zakwalifikował do niepodatkowych opłat publicznoprawnych, o których mowa w art. 60, ust.7 ustawy o finansach publicznych. Dotychczas opłaty te miały charakter cywilnoprawny więc istniała możliwość odliczenia kosztów żywienia za dni nieobecności ucznia w szkole. Obecnie zmiana charakteru tych opłat  i obowiązek zawarcia porozumienia powoduje, że zgodnie z art. 61, ust.4 ustawy o finansach publicznych pojawia się obowiązek wydania przez Burmistrza decyzji o  wysokości opłat za wyżywienie. Opłaty publicznoprawne tym różnią się od cywilnoprawnych, że nie pojawia się obowiązek zwrotu za niewykonaną usługę. W praktyce oznacza to, że opłaty za obiady należy pokryć za cały miesiąc do 1 dnia miesiąca z góry i nie będzie odliczeń za dni nieobecności ucznia w szkole. Wydana decyzja będzie dotyczyła wszystkich miesięcy danego roku szkolnego. Jeśli rodzic nie wpłaci  za obiad do 1 dnia miesiąca to jest to równoznaczne z rezygnacją z obiadów i wystawiona decyzja traci moc.
            Zmiany wchodzą w życie od 01 kwietnia 2018 r.