• Wielkanocne życzenia

• Z okazji Świąt Wielkanocy

składamy wszystkim naszym Przyjaciołom

najlepsze życzenia.

Niech ten szczególny okres będzie dla wszystkich

okresem zadumy, wyciszenia, wypoczynku

i prawdziwej radości.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Wiągu

• Urodziny liczby Pi

• Dziś swoje urodziny obchodzi liczba Pi, dlatego na lekcji matematyki rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy, odszyfrowywaliśmy zakodowane rysunki związane z dzisiejszą jubilatką. Przy okazji wysłuchaliśmy wiersza Wisławy Szymborskiej "Liczba Pi" oraz melodii nią zainspirowanej. Wszystkiego najlepszego Pi!

• Projekt "Pomóżmy ptakom przetrwać zimę"

• Uczniowie klas 0-VIII naszej szkoły zaangażowali się w realizację szkolnego projektu "Pomóżmy ptakom przetrwać zimę". W czasie mroźnej zimy dokarmiali dzikie ptaki i obserwowali ich zachowania w naturalnym środowisku. Niektórym uczniom udało się sfotografować ptaki w ich "ptasiej stołówce". Wykonane zdjęcia zostały zgłoszone do szkolnego konkursu fotograficznego.

Dnia 29 lutego 2024 r. uczniowie najciekawszych zdjęć otrzymali nagrody.

Przyznano:

w kategorii klas 0-III

I miejsce - Marianna Sitkowska klasa

I I miejsce Kornelia Michalska klasa I

w kategorii klas IV-VIII

I miejsce - Tymoteusz Sitkowski klasa

V II miejsce - Karolina Gibas klasa VIII

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w realizację projektu, za udział w konkursie i gratulujemy sukcesów!