• Zaczarowany świat magii i wróżb, czyli Andrzejki w klasach 1-3

• Czwartek w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana, klasy naszych najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa.

• Klub Pożeraczy Książek

• Szóstoklasiści przystąpili do Klubu Pożeraczy Książek utworzonego przy szkolnej bibliotece. Jest to wspólna inicjatywa Pani Izabeli i Pani Aleksandry, która powstała podczas spotkania z rodzicami. Zadaniem uczniów jest przeczytanie wybranej książki, a następnie streszczenie jej na spotkaniu Klubu i napisanie krótkiej recenzji. Zatem czekamy :)

• Ocalić od zapomnienia

• "Ocalić od zapomnienia"

Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich, którzy mogą nam pomóc odtworzyć historię naszej szkoły!

Szczególnie szukamy świadków, pamiątek, opowieści przekazywanych z pokolenia na pokolenie z okresu międzywojennego.

Wszystkich, którzy mogą nam pomóc, prosimy o kontakt bezpośredni, telefoniczny bądź mailowy z Panią Izabelą Kiełpińską.

Ocalmy od zapomnienia wszystkich, którzy tworzyli i byli częścią historii naszej szkoły.

Dane do kontaktu:

mail: izabela.kielpinska@spwiag.pl

telefon do sekretariatu: 523 319 825

• CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI- KLASY 1-3

• Uczniowie klas 1-3 biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym " Czytam z klasą lekturki spod chmurki". Projekt ten wspiera rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I - III. Każda edycja ma temat przewodni. Tegoroczna, V edycja, pod kryptonimem NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI stanie się świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie będziemy pielęgnować w dzieciach DOBROCZYNNOŚĆ. Podpowiemy im jak troszczyć się o siebie, o innych, o wszystko co je otacza.

• Spotkanie pełne wzruszeń

• Rozstrzygnięcie konkursu historycznego  o Władysławie Bielińskim było okazją do wyjątkowego, pełnego wzruszeń wydarzenia. Tego dnia, Pani Alfreda Góra spotkała się  z wnukami pana Władysława Bielińskiego swojego ówczesnego nauczyciela. Panowie Bielińscy cieszyli się, że spotkali osobę, która pamięta ich dziadka. Mieli okazję wysłuchać wspomnień Pani Alfredy o przodku, którego znają z rodzinnych opowieści. Gościem była również Pani Arleta Kempa - doradca metodyczny KP CEN w Bydgoszczy.Rozstrzygnięcie konkursu historycznego  o Władysławie Bielińskim było okazją do wyjątkowego, pełnego wzruszeń wydarzenia. Tego dnia, Pani Alfreda Góra spotkała się  z wnukami pana Władysława Bielińskiego swojego ówczesnego nauczyciela. Panowie Bielińscy cieszyli się, że spotkali osobę, która pamięta ich dziadka. Mieli okazję wysłuchać wspomnień Pani Alfredy o przodku, którego znają z rodzinnych opowieści. Gościem była również Pani Arleta Kempa - doradca metodyczny KP CEN w Bydgoszczy.

• XV Konkurs Recytatorski "Poeci z Kociewia"

• Czworo uczniów naszej szkoły Aniela, Magdalena, Daria i Piotr, reprezentowali nas w XV Konkursie Recytatorskim "Poeci z Kociewia". Opiekunem i organizatorem szkolnych eliminacji była Pani Izabela Kiełpińska. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

• Gminne obchody Święta Niepodległości

• Każdego roku reprezentacja uczniów, nauczycieli oraz rodziców z naszej szkoły bierze udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości. Jest to szczególnie ważny dzień przypominający nam wszystkim jak ważna jest wolność i życie w wolnym kraju.

• Obchody Święta Niepodległości

• 10 listopada odbył się uroczysty poranek z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie klasy siódmej przygotowali krótką inscenizację "Zemsty" Aleksandra Fredy. Jak co roku Panowie Bielińscy wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu historycznego o pierwszym kierowniku naszej szkoły Władysławie Bielińskim. Na zakończenie wszyscy odśpiewaliśmy hymn państwowy.10 listopada odbył się uroczysty poranek z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie klasy siódmej przygotowali krótką inscenizację "Zemsty" Aleksandra Fredy. Jak co roku Panowie Bielińscy wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu historycznego o pierwszym kierowniku naszej szkoły Władysławie Bielińskim. Na zakończenie wszyscy odśpiewaliśmy hymn państwowy.