• XXIII Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży

• W ubiegły piątek, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym zakończeniu konkursu "XXIII  Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży" w Toruniu. Nagrodę zdobyła  Iga Wojda, natomiast wyróżnienia otrzymali: Paulina Kusior, Oliwia Janiszewska, Maciej Lohrke, Alan Malinowski oraz Michał Ziółkowski. Po uroczystym rozdaniu nagród, nastąpiło otwarcie wystawy konkursowej gdzie można było obejrzeć prace dzieci i młodzieży z całego świata.
          • Zdrowa Klasa

• Ogólnopolski projekt badawczo-edukacyjny, którego celem jest poprawa stanu odżywienia dzieci w wieku szkolnym. Zasadniczym celem naszej misji jest aktywowanie szkół, rodziców oraz opiekunów do budowania właściwych zachowań prozdrowotnych wśród dzieci. W realizowanym przez nas projekcie zajmujemy się wdrażaniem zaawansowanych narzędzi badawczych, opracowywaniem szczegółowych raportów a także szeroko zakrojonymi działaniami edukacyjnymi.

• Dzień Edukacji Narodowej

• W piątek 13 października Samorząd Uczniowski przygotował niespodziankę dla swoich nauczycieli. Uczniowie przebrali się za pedagogów i pracowników szkoły. Wręczone zostały kwiaty i "zastrzyk gotówki", nie zabrakło oczywiście życzeń.

• Ogólnopolski Dzień Tornistra

• Niewłaściwe nawyki związane z noszeniem zbyt ciężkiego tornistra mogą przyczynić się do poważnych schorzeń dzieci. Mając to na uwadze dnia 2 października 2023 obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Tornistra". Dzieci miały możliwość zważenia własnego plecaka. Tym samym przekonały się czy nie jest zbyt ciężki. Dowiedziały się również co zrobić, aby zmniejszyć jego masę.

• Rewia na lodzie- „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”.

• 6 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na lodowisko „Tor – Tor” do Torunia na spektakl teatralny na lodzie pt. „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Z zachwytem oglądaliśmy lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu artystów jeżdżących na lodzie.

• Akcja ważenia plecaków!

• Dbając o właściwy rozwój i zdrowie uczniów panie z klas 1-3 przeprowadziły akcję ważenie plecaków, której celem było uświadomienie uczniom szkodliwości noszenia zbyt ciężkich plecaków.

Każdy uczeń miał możliwość zważenia swojego tornistra w gabinecie pielęgniarki.

Zadaniem uczniów, z okazji Dnia Plecaka, było udekorowanie plecaków wstążkami i kokardami….