• Rekrutacja 2024/2025

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wiągu zaprasza do dokonania zapisu dzieci do klasy I i oddziału przedszkolnego.

Wszelkie informacje dostępne są zakładce "Rekrutacja do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego".

• Bal Karnawałowy 2024 klas I-III

• Karnawał to miła,szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 8 lutego 2024 roku. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

• Spotkanie ze Strażą Miejską

• W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem uczniowie klas 0 – III oraz IV-VIII uczestniczyli w spotkaniu z Komendantem Straży Miejskiej w Świeciu panem Romanem Witt. Prowadzący spotkanie zwrócił uwagę, jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania, przypomniał zasady poruszania się po ulicy oraz chodniku. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Nasz gość zwrócił też szczególną uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami.