• Dając dobro drugiemu czynisz je sobie samemu

• Jasełka przygotowane przez uczniów klas I - III wzruszyły wszystkich widzów: nauczycieli, pracowników, uczniów, rodziców i gości. Nasi mali aktorzy wprowadzili nas w nastrój świąt, przypomnieli dlaczego Malutki Jezus się narodził wśród ubogich. Wyjaśnili myśl przewodnią przedstawienia o czynieniu dobra.

• Wigilie klasowe.

• Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na klasowych wigiliach. Dzięki pomocy rodziców uczniów we wszystkich klasach przygotowano uroczysty poczęstunek. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Dzieląc się opłatkiem, obdarowując się drobnymi prezentami i śpiewając kolędy złożyliśmy sobie życzenia świąteczne.

• List do Świętego Mikołaja

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie pt.: "LIST DO ŚW. MIKOŁAJA". Na konkurs wpłynęło 20 prac. Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ okazało się, że naszym dzieciom nie brakuje pomysłowości. Wszystkie prace konkursowe zostały wykonane z wielkim zaangażowaniem. Pisząc listy dzieci pamiętały nie tylko o sobie, ale również o innych dzieciach. Oto wyniki konkursu:

klasa 1

7. Jakub Rumanik - nagroda za udział

8. Amelia Wróblewska - nagroda za udział

9. Mikołaj Nowakowski - nagroda za udział

10. Tymoteusz Sitkowski - nagroda za udział.

Bardzo gratulujemy sukcesów!

• Plastyczne sukcesy

• Sukcesy naszych uczniów w Gminnym konkursie pt. : "Odnawialne źródła energii" Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie pt. "Odnawialne źródła energii". Sukcesy naszych uczniów są następujące:

1. Adam Czubkowski kl. V - wyróżnienie i nagroda rzeczowa

2. Amelia Kieszkowska kl. V - nagroda za udział

3. Patryk Kwaśniewski kl. IV - nagroda za udział

4. Krzysztof Kwaśniewski kl. VI - nagroda za udział

5. Jakub Rumanik kl. V - nagroda za udział

6. Paulina Madej kl. V. - nagroda za udział

7. Mikołaj Nowakowski kl. V - nagroda za udział

8. Amelia Klawon kl. V - nagroda za udział

9. Jakub Graczyk kl. V - nagroda za udział

10. Majka Wnęk kl. V - nagroda za udział

11. Tymoteusz Sitkowski kl. 5 - nagroda za udział

12. Amelia Wróblewska - nagroda za udział.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy sukcesów!

• Mikołajki 2023

• Mikołajki to nie tylko prezenty i luźniejszy dzień w szkole. To także wyjątkowa oprawa, niecodzienny klimat i odrobina magii. W tym dniu nasi uczniowie czują się ważni i są dla siebie życzliwi. Dzięki świętowaniu całą klasą zespół integruje się, a wszyscy na chwilę zapominają o problemach.

• Z odwiedzinami u seniorów- klasa 5

• Dnia 30 listopada uczniowie kl. 5 naszej szkoły odwiedzili seniorów z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Florencja w Świeciu. Na spotkanie dzieci przygotowały andrzejkowe wróżby i wykonały piękne bożonarodzeniowe kartki. W radosnej, świątecznej atmosferze bardzo szybko upłynął czas spędzony we Florencji. Uczniowie odczuwali satysfakcję z tego, że podjętymi przez siebie działaniami sprawili radość nieznanym sobie wcześniej starszym osobom.

• Wyróżnienie dla ucznia naszej szkoły!

• Dnia 30 listopada uczeń klasy 5 naszej szkoły Adaś Czubkowski odebrał z rąk Burmistrza Świecia Krzysztofa Kulakowskiego nagrodę - wyróżnienie za wykonaną przez siebie pracę plastyczną w konkursie pt.: "Odnawialne źródła energii".

Wydarzenie miało miejsce w OKSiR w Świeciu. Uczestnikami konkursu byli również inni uczniowie naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział.