• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wiągu zaprasza do dokonania zapisu dzieci do klasy I i oddziału przedszkolnego.

Wszelkie informacje dostępne są zakładce "Rekrutacja do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego".
      • "Ocalić od zapomnienia"

Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich, którzy mogą nam pomóc odtworzyć historię naszej szkoły!

Szczególnie szukamy świadków, pamiątek, opowieści przekazywanych z pokolenia na pokolenie z okresu międzywojennego.
          • Wyróżnienie dla ucznia naszej szkoły!

Dnia 30 listopada uczeń klasy 5 naszej szkoły Adaś Czubkowski odebrał z rąk Burmistrza Świecia Krzysztofa Kulakowskiego nagrodę - wyróżnienie za wykonaną przez siebie pracę plastyczną w konkursie pt.: "Odnawialne źródła energii".

Wydarzenie miało miejsce w OKSiR w Świeciu. Uczestnikami konkursu byli również inni uczniowie naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział.

• Klub Pożeraczy Książek

Szóstoklasiści przystąpili do Klubu Pożeraczy Książek utworzonego przy szkolnej bibliotece. Jest to wspólna inicjatywa Pani Izabeli i Pani Aleksandry, która powstała podczas spotkania z rodzicami. Zadaniem uczniów jest przeczytanie wybranej książki, a następnie streszczenie jej na spotkaniu Klubu i napisanie krótkiej recenzji. Zatem czekamy :)

• Ocalić od zapomnienia

"Ocalić od zapomnienia"

Wszystkich, którzy mogą nam pomóc, prosimy o kontakt bezpośredni, telefoniczny bądź mailowy z Panią Izabelą Kiełpińską.

• CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI- KLASY 1-3

Uczniowie klas 1-3 biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym " Czytam z klasą lekturki spod chmurki". Projekt ten wspiera rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I - III. Każda edycja ma temat przewodni. Tegoroczna, V edycja, pod kryptonimem NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI stanie się świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie będziemy pielęgnować w dzieciach DOBROCZYNNOŚĆ. Podpowiemy im jak troszczyć się o siebie, o innych, o wszystko co je otacza.

• Spotkanie pełne wzruszeń

Rozstrzygnięcie konkursu historycznego o Władysławie Bielińskim było okazją do wyjątkowego, pełnego wzruszeń wydarzenia. Tego dnia, Pani Alfreda Góra spotkała się z wnukami pana Władysława Bielińskiego swojego ówczesnego nauczyciela. Panowie Bielińscy cieszyli się, że spotkali osobę, która pamięta ich dziadka. Mieli okazję wysłuchać wspomnień Pani Alfredy o przodku, którego znają z rodzinnych opowieści. Gościem była również Pani Arleta Kempa - doradca metodyczny KP CEN w Bydgoszczy.Rozstrzygnięcie konkursu historycznego o Władysławie Bielińskim było okazją do wyjątkowego, pełnego wzruszeń wydarzenia. Tego dnia, Pani Alfreda Góra spotkała się z wnukami pana Władysława Bielińskiego swojego ówczesnego nauczyciela. Panowie Bielińscy cieszyli się, że spotkali osobę, która pamięta ich dziadka. Mieli okazję wysłuchać wspomnień Pani Alfredy o przodku, którego znają z rodzinnych opowieści. Go

• Obchody Święta Niepodległości

10 listopada odbył się uroczysty poranek z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie klasy siódmej przygotowali krótką inscenizację "Zemsty" Aleksandra Fredy. Jak co roku Panowie Bielińscy wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu historycznego o pierwszym kierowniku naszej szkoły Władysławie Bielińskim. Na zakończenie wszyscy odśpiewaliśmy hymn państwowy.10 listopada odbył się uroczysty poranek z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie klasy siódmej przygotowali krótką inscenizację "Zemsty" Aleksandra Fredy. Jak co roku Panowie Bielińscy wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu historycznego o pierwszym kierowniku naszej szkoły Władysławie Bielińskim. Na zakończenie wszyscy odśpiewaliśmy hymn państwowy.

• Zdrowa Klasa

Ogólnopolski projekt badawczo-edukacyjny, którego celem jest poprawa stanu odżywienia dzieci w wieku szkolnym. Zasadniczym celem naszej misji jest aktywowanie szkół, rodziców oraz opiekunów do budowania właściwych zachowań prozdrowotnych wśród dzieci. W realizowanym przez nas projekcie zajmujemy się wdrażaniem zaawansowanych narzędzi badawczych, opracowywaniem szczegółowych raportów a także szeroko zakrojonymi działaniami edukacyjnymi.

• Ogólnopolski Dzień Tornistra

Niewłaściwe nawyki związane z noszeniem zbyt ciężkiego tornistra mogą przyczynić się do poważnych schorzeń dzieci. Mając to na uwadze dnia 2 października 2023 obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Tornistra". Dzieci miały możliwość zważenia własnego plecaka. Tym samym przekonały się czy nie jest zbyt ciężki. Dowiedziały się również co zrobić, aby zmniejszyć jego masę.

• Akcja ważenia plecaków!

Dbając o właściwy rozwój i zdrowie uczniów panie z klas 1-3 przeprowadziły akcję ważenie plecaków, której celem było uświadomienie uczniom szkodliwości noszenia zbyt ciężkich plecaków.

Każdy uczeń miał możliwość zważenia swojego tornistra w gabinecie pielęgniarki.

Zadaniem uczniów, z okazji Dnia Plecaka, było udekorowanie plecaków wstążkami i kokardami….

• Omdlenia - warto wiedzieć!

Przedstawiamy ulotkę przygotowaną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń.

• Zdjęcia do legitymacji - bezpłatnie i ze smartfona

Rozpoczynający się rok szkolny wiąże się z wyrabianiem legitymacji przez uczniów.Uczniowie szkół, mogą obecnie skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego wInternecie w celu przygotowania odpowiedniego zdjęcia do mLegitymacji lub legitymacjiszkolnej.

Bezpłatny Generator Zdjęć pozwoli uzyskać taką fotografię, która spełni wszystkie kryteriazdjęć do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej. Fotografię można samodzielnie wykonać wdomu. Jedyne, czego potrzebujesz to smartfon.

Wtorek 07.05.2024